PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Pozicionavimas, kurio vertas Jūsų prekės ženklas: išsiskirk arba mirk

 

Jei Jūsų tikslas – išskirtinis prekinis ženklas ir jei verslo pasaulyje dirbate jau ne pirmus metus, tuomet puikiai žinote, jog skirtingų rinkodaros receptų yra ne mažiau nei rinkodaros agentūrų ar apie marketingą parašytų knygų. Nuo ko tuomet reikėtų pradėti, jei skirtingi reklamos amatininkai Jums vienas už kitą garsiau šaukia apie skirtingų kanalų naudą bei naujausių skaitmeninių technologijų potencialą? Jūsų atsakymas – prekės ženklo pozicionavimas.

 

nėra nei vieno sėkmingo rinkodaros projekto, kurio ištakose nebuvo atliktas strateginis prekės ženklo pozicionavimas.

 

Pritariate? Jeigu su pirmaprade pozicionavimo svarba jau esate susipažinę ir esate pasiruošę sėkmingai pozicionuoti savąjį prekės ženklą, kviečiame dabar pat kreiptis į Black Florence pirmajai konsultacijai:

El. pašto adresu: info@blackflorence.com

Telefonu: +370 600 46488

 

Nustebote? Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kodėl prekės ženklo kūrimas neatsiejamas nuo pergalingo pozicionavimo bei kaip jis turi būti atliekamas.

 

Kodėl pozicionavimas yra būtinas? Arba kokia žinute bus apginkluotas Jūsų prekinis ženklas?

 

Rinkodaros procesą sudaro du esminiai etapai: žinutės kūrimas (message) ir žinutės siuntimas (messaging). Prekinis ženklas, kuris šios skirties neįvertina, rizikuoja vėjais paleisti dideles sumas pinigų. Jokie aktyvūs reklamos ir komunikacijos (žinutės siuntimo) veiksmai neduos laukiamos naudos, jei pati žinutė nebus paveiki, unikali ir pergalingu būdu pozicionuojanti prekinį ženklą.

 

Investuoti į išorinę komunikaciją apsimoka tuomet IR TIK TUOMET, kai jau atliktas stiprus strateginis pozicionavimas, t.y. prekinis ženklas apginkluotas autentiška tapatybe ir įvaizdžio žinute.

 

Tai yra dažniausiai nutylimas rinkodaros verslo paradoksas: message stadijoje atliekami darbai užtrunka daugmaž mėnesį ir vidutiniškai pareikalauja tik nedidelės dalies metinio rinkodaros biudžeto, tačiau būtent šis mėnuo ir šie darbai lemia, kaip toliau augs prekinis ženkas: ar atsipirks visi tolesni messaging veiksmai, kuriuos vykdysite ištisus metus ir į kuriuos investuosite daug savo brangaus laiko bei resursų.

 

Šį paradoksą daugeliui agentūrų nutylėti apsimoka, kadangi jų uždarbis priklauso tik nuo Jūsų aktyvumo žinutės siuntimo stadijoje. Todėl šioms agentūroms gali būti visiškai nesvarbu, kad stiprios žinutės Jūsų prekės ženklas neturi. Neužkibkite ant jauko. Jei Jūsų tikslas – pergalingas ir rezultatą duodantis prekinis ženklas, startuoti reikia nuo žinutės.

 

Kas nėra pozicionavimas? Kodėl pozicionavimas atidedamas?

 

Daugelį kompanijų nuo strateginio pozicionavimo darbų stabdo kasdienybės rūpesčiai: per juos nelieka nei laiko, nei jėgų į savo verslą ir prekinį ženklą pažvelgti sistemiškai. Dalį bendrovių nuo šių darbų atbaido klaidingas įsitikinimas, kad jų sektoriuje prasmingai diferencijuotis neįmanoma ir unikalus prekės ženklo pozicionavimas nepasiekiamas arba betikslis.

 

Taip pat didelė dalis verslų save apgaudinėja, kad jų produktų ir paslaugų pozicionavimas jau yra atliktas (pavyzdžiui, prekės ženklas turi patvirtintą šūkį). Nors iš tiesų verslas (arba atskiras prekės ženklas) neturi nei strateginės įvaizdžio krypties, nei pergalingos žinutės, nei lemiamo diferencialo nuo konkurentų, nei unikalaus emocinio magnetizmo, nei išskirtinio žodyno, kuris pavergtų tikslinių auditorijų širdis ir protus.

 

Taip yra dėl to, jog Lietuvos reklamos agentūros devalvavo pačią pozicionavimo sąvoką: šiandien daug kam šie darbai siejasi su neaiškiomis išlaidomis už gražias prezentacijas, kuriose nepasakoma nieko, ko patys klientai nežinotų kreipdamiesi pagalbos.

 

Kaip atliekamas tikras pozicionavimas ir kaip gimsta tikras prekinis ženklas

 

Ten, kur „paviršutiniškas“ pozicionavimas baigiasi, Black Florence pozicionavimo darbai prasideda. Ir nesvarbu, ar Jūsų tikslas – naujas prekinis ženklas, ar esamo prekinio ženklo pozicionavimo strategija. Pagrindinis pozicionavimo uždavinys – aktualiai auditorijai racionaliai įrodyti arba pasąmoningai pasufleruoti tiesą, jog Jūsų prekinis ženklas tam tikroje kategorijoje yra pasirinkimas Nr. 1.

Tam reikia nutiesti tvirtą tiltą, sujungiantį funkcinius/vertybinius Jūsų produkto/paslaugos aspektus su giluminėmis tikslinių auditorijų emocijomis, mąstymu ir vertybiniais kodais. Tai padaryti reikia tokiu būdu, kurio niekas iš aktualiausių konkurentų nėra panaudoję bei negalės panaudoti. Šitaip prekės ženklas įgyja savo autentišką balsą, vėliavą, autentišką įvaizdžio poziciją, kuri bus metodiškai diegiama visoje išorinėje komunikacijoje ir įtvirtinama tikslinių auditorijų mintyse.

 

Pozicionavimas

Pozicionavimas – esminis darbas, padedantis nutiesti tiltą nuo prekinio ženklo iki vartotojų emocijų ir vertybinių kodų.

 

Bendrovės, kurioms rūpi prekinio ženklo pozicionavimas ir kurios randa laiko pergalingos žinutės išsigryninimui, yra išgelbėjamos iš „kainos ir kokybės santykio“ komunikacijos liūno, kuriame jau dešimtmečius įstrigę rinkos vidutiniokai. Tokių bendrovių prekinis ženklas turi aiškų rinkodaros žemėlapį, padedantį nepasiklysti darant operacinius rinkodaros sprendimus.

 

Daugiau apie Black Florence požiūrį į pozicionavimą bei funkcinio ir vertybinio pozicionavimo skirtumus skaitykite šį Verslo klasės žurnale publikuotą mūsų straipsnį.

 

Prekės ženklo pozicionavimas: darbų sandara

 

  1. Giluminė prekės ženklo analizė.
  2. Konkurentų komunikacijos analizė.
  3. Sektorinės komunikacijos sėkmės istorijos ir pamokos pažangiausiose pasaulio rinkose.
  4. Pergalingos pozicionavimo krypties išgryninimas; pergalingos žinutės sukūrimas.
  5. Sprendimas dėl prekinio ženklo pavadinimo (jei kuriamas naujas ženklas arba jei tikslinga keisti esamą pavadinimą)
  6. Prekės ženklo šūkis ir lydimųjų šūkių sistema (LT / EN).
  7. Tapatybinis prisistatymas, prekės ženklo legenda (LT / EN).
  8. Rinkodaros žemėlapis: gairės, kaip įtvirtinti įvaizdžio poziciją tikslinių auditorijų mintyse.

 

Susisiekite ir sužinokite, kaip atrodytų jūsų prekės ženklo pozicionavimas. Gaukite daugiau informacijos apie Black Florence pozicionavimo darbų braižą, metodą ir sėkmės istorijas.

Nesate tikri dėl tolesnių veiksmų? Mes Jums padėsime. Pradėkime nuo Jūsų verslo įvaizdžio diagnozės.