PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Prekės ženklo balsas – ką girdi ir jaučia Jūsų auditorijos?

 

Ką daryti, kad Jūsų prekės ženklo balsas išsaugotų savo autentiškumą ir nebūtų iškraipomas atliekant kasdienius rutininius arba proginius komunikacijos ėjimus? Tokį klausimą iš klientų girdime ne be pagrindo: praktikoje apstu atvejų, kada tarp strateginės įvaizdžio krypties ir to, kaip skirtingi kompanijos atstovai interpretuoja bei išreiškia prekės ženklo charakterį kasdienėje korespondencijoje, web komunikacijoje, įrašuose socialiniuose tinkluose ar reklaminėse akcijose, de facto lieka mažai kas bendro. O tai yra didelis pavojus prekės ženklo integralumui.

 

Kad išvengtume disonanso ir visoje išorinėje komunikacijoje skambėtų vieningas įtaigus prekės ženklo balsas, savo klientams rengiame specialius Tone of Voice manualus. Tai yra aiškūs, konkretūs ir pavyzdžių kupini gidai apie tai, kokiose situacijose, apie ką, kokiu stiliumi bei kokiais raktažodžiais komunikuoti su aktualiausiomis auditorijomis.

 

Standartinį prekės ženklo balso manualą sudaro:

1. Prekės ženklo personos apibrėžimas (kurie charakterio bruožai turi būti išryškinti, o kokių reikia vengti);
2. Komunikacijos temos, potemės ir idėjos, kurias tikslinga plėtoti; pamatinės šias temas atliepiančios tezės, kurias privaloma metodiškai kartoti;
3. Kalbėsenos tonas apie produktus/paslaugas, apie tikslinę auditoriją, apie darbuotojus, apie partnerius;
4. Firminės frazės ir raktažodžiai naudojimui kasdienėje komunikacijoje (reklamoje, korespondencijoje, socialiniuose tinkluose, bendraujant gyvai su klientais);
5. Proginių įrašų, akcijų, naujienų pristatymo pavyzdžiai;

 

Prekės ženklo balso manualai yra patikimas būdas užtikrinti, kad strateginiai įvaizdžio tikslai derėtų su kasdieniais darbuotojų atliekamais operacinio pobūdžio sprendimais. Turėdami savąjį Tone of Voice, verslai išvengia nemalonių kryžkelių, kuomet neaišku, apie ką ir kaip komunikuoti. Jei marketingo strategija duoda žemėlapį ir maršrutą, kur einame, Tone of Voice atlieka kelio ženklų funkciją, kad norimą stotelę pasiektumėte saugiai ir be avarijų.