PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

E-shop marketingas

 

Elektroninės parduotuvės marketingas praktikoje dažniausiai yra sutapatinamas su skaitmenine rinkodara. Kitaip tariant, rinkodaros biudžetas nukreipiamas į priemones, auginančias lankytojų į e-parduotuvę srautą: pay-per-click reklamą paieškos sistemose, reklamą soc. tinkluose, naujienlaiškių kampanijas ir kt.

 

Tokia praktika atrodo visiškai natūrali. Juk e-parduotuvės verslo modelio sėkmė yra tiesiogiai priklausoma nuo to, ar atsiras pakankamai joje naršančių žmonių.  Tačiau, neatlikus parengiamųjų e-shop marketingo namų darbų, net ir efektyviausiai valdoma skaitmeninė rinkodara neatneš norimų rezultatų.

 

Namų darbų?

 

Prieš pilant pinigus į lankytojų srauto didinimą, būtina savęs paklausti: ką esame padarę, kad maksimalus į e-parduotuvę atėjusių žmonių procentas iš jos neišeitų, kažką joje nusipirktų ar bent jau e-parduotuvę įsimintų ir į ją norėtų sugrįžti?

 

Programuotojai ir web dizaineriai šį klausimą sprendžia pasitelkdami UI/UX (user interface design/user experience design) paradigmą. Nelendant į gylį, trumpai galima pasakyti, jog kokybiškas e-parduotuvės UI/UX dizainas užtikrina malonią, patogią, bestresę ir intuityvią e-parduotuvės aplinką: lankytojo „paėmimą už rankos“ ir nuvedimą link mygtuko „pirkti“. Čia svarbios tampa net menkiausios detalės, tokios kaip e-parduotuvės mygtukų spalvos bei jų išsidėstymas ekrane.

 

Tačiau už UI/UX dizainą dar svarbesnis – dar labiau pirmapradis – yra kitas e-shop marketingo namų darbas. Tai prekės ženklo pozicionavimo ir ženklodaros strategija. Paradoksalu, tačiau būtent e-prekybos srityje šis darbas dažnai yra pamirštamas, vėliau dėl to sumokant didžiulę kainą…

 

Pozicionavimo strategija, priklausomai nuo esamos verslo situacijos ir poreikių, leidžia išspręsti šiuos iššūkius:

  • Suteikia įkvepiančią ir konkurenciniame triukšme išsiskiriančią e-parduotuvės tapatybę (įskaitant pavadinimą). Tokia tapatybė su vartotojais leidžia sukurti kur kas gilesnį ir ilgaamžiškesnį ryšį, neapsiribojantį vienkartinėmis geriausio „kainos ir kokybės“ santykio medžioklėmis.
  • Leidžia išvengti vienos iš dažniausiai pasitaikančių e-shop marketingo klaidų. E-prekybos verslai dažnai suklysta pasirinkdami generinę tapatybę (pavyzdžiui, maistaskatems.lt arba geribatai.lt). Apie tai, kodėl tokie verslai ilgainiui yra pasmerkti vargti, daugiau skaitykite čia.
  • Duoda aiškią kryptį UI/UX dizainui.
  • Padidina svetainės „konvertabilumą“: tinkama prekės ženklo emocija bei žinutė sukuria apsipirkimą skatinančią aplinką.
  • Suteikia turinį skaitmeninei rinkodarai. Nes skaitmeninės rinkodaros sėkmė priklauso ne tik nuo to, kiek pinigų įpilsime į Google Adwords, Soc. tinklų ar newsletter reklamą, bet ir nuo to, apie ką toje reklamoje bus kalbama.

 

Kreipkitės, ir mes Jums pristatysime realius pavyzdžius, kaip Black Florence gimsta pergalingi e-shop marketingo sprendimai. Taip pat pasidalinsime savo klientų kontaktų sąrašu, kad galėtumėte gauti jų tiesioginius atsiliepimus. O išspręndę strateginius klausimus, padėsime teisingai investuoti ir valdyti operacines skaitmeninės reklamos kampanijas.