PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Marketingas gamintojams

 

Tikimės, nei vienas Lietuvos gamintojas neįsižeis, tačiau pradėti norėtume nuo šaržo:

 

Gamintojas X rinkoje dirba jau trisdešimt metų. Bendrovėje pluša kelios dešimtys ar visas šimtas meistrų. Artimiausiuose planuose – naujo gamybinio agregato pirkimas už šešiaženklę sumą. Tiesa, rinkodaros skyriaus bendrovė neturi, o su pardavimais dirba „vienas vaikinas“ ar „mergina“, kuri „pas mus ir už eksportą atsakinga“. Bendrovės vadovai kalba apie savo gaminių kokybę. Ir yra įsitikinę, jog jų produktas turėtų būti paklausus ir pasaulinėje rinkoje. Tiesa, kol kas didžioji dalis produkcijos realizuojama Lietuvoje, bet „minėtasis vaikinas/mergina” artimiausiu metu važiuos į tarptautinę parodą, kur „esame susiplanavę pokalbį su galimais pirkėjais”.

 

Taip, čia pateikta karikatūra. Tačiau spręsdami iš ilgametės darbo su Lietuvos gamintojais patirties galime nuspėti, jog dalies gamintojų atstovai šioje karikatūroje pamatė ir dalelę tiesos. Lietuvoje turime daug stiprių gamybininkų. Tačiau begalinė aistra gamybai paradoksaliai tampa ir gamybinių įmonių silpnybe. Gamintojas taip smarkiai myli savo pagamintą produktą, jog ima ir padaro klaidingą prielaidą, numatančią, kad lygiai taip pat jo produktą savaime atras bei pamils užsakovai (tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje).

 

Tačiau tokia meilė iš niekur neatsiranda. Jai „pagaminti“ reikia stipraus gamintojo marketingo. O pirmiausia reikia tinkamos pozicionavimo strategijos, nes klišės (net jei jos nemeluoja) apie puikų kainos ir kokybės santykį strategijos vakuumo nekompensuoja.

 

Efektyvus marketingas gamintojams remiasi efektyvia pozicionavimo strategija, artikuliuojančia pergalingą atsakymą į klausimą, kodėl iš daugybės alternatyvų Jūsų B2B klientai ir B2C pirkėjai turi rinktis Jūsų produktą. Kokie funkciniai (racionalūs) ir vertybiniai (iracionalūs) Jūsų prekės ženklo „kodai“ turi sąlygoti tokią Jūsų tikslinių auditorijų preferenciją? Ir kokia unikali pokalbio tema padės Jūsų vadybininkams atkreipti intertiškų bei viskam abejingų interesantų dėmesį, užmezgant gyvą dialogą?

 

Pasitvirtinus pozicionavimo strategiją bei įvaizdžio žinutę (message), marketingas gamintojams tęsiamas žinutės siuntimo (messaging) stadijoje. Talkiname klientams eksporto komunikacijos, PR, skaitmeninės rinkodaros, tiesioginio pardavimo bei kitose srityse.

 

Daugiau apie marketingą gamintojams skaitykite Black Florence straipsniuose „Verslo klasės“ žurnale.

 

Susisiekime, ir mes Jums pristatysime realius pavyzdžius, kaip Black Florence gimsta pergalingos gamintojų marketingo kampanijos. Taip pat pasidalinsime savo klientų kontaktų sąrašu, kad galėtumėte gauti jų tiesioginius atsiliepimus.