PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Nuo ko prasideda veiksminga komunikacijos strategija

 

„Tušti puodai garsiai skamba“ – šis Laozi stiliaus posakis puikiai apibūdina, kaip šiandien kuriami ir įgyvendinami standartiniai komunikacijos planai. Kartu šie žodžiai paaiškina, kodėl visuomenės požiūris į reklaminio tipo komunikacijos priemones yra atsargus ir neretai skeptiškas. Kita vertus, kai organizacija iš tiesų turi ką pasakyti ir kai randamas būdas Jūsų žinutę artikuliuoti įtaigiu būdu, apgalvota išorinė komunikacija verslams padeda pasiekti persilaužimą bei atsiperka ne tik augančiu žinomumu ir reputacija, bet kai kuriais atvejais – ir dramatiškai didėjančiais pardavimais. Tam reikalinga gerai apgalvota komunikacijos strategija, numatanti efektyviausias komunikacijos priemones ir atsakanti į klausimą, kurie komunikacijos kanalai Jums tinkamiausi.

 

Riba tarp prasmingos PR kampanijos bei atgrasaus spam‘o yra plonytė. Black Florence komunikacijos strategijos padeda jos neperžengti.

 

Kaip gimsta komunikacijos planas

Rinkodaros vadybininkai kartais klausia: kaip turi atrodyti profesionalus komunikacijos planas? Atsakyti galima vadovėliškai, tačiau tokio atsakymo Jums nereikia. Jums reikia komunikacijos plano, kuris, užuot apsunkinęs Jūsų kasdienybę, ją palengvina ir padeda siekti verslo tikslų. Planas turi tarnauti Jums, o ne Jūs – planui.

 

Lygiai tas pat pasakytina apie komunikacijos plane numatytą biudžetą. Kad ir kaip norėtųsi (ir įprasta) komunikacijos planą pradėti formuluoti nuo biudžeto eilutės, tai nėra visiškai teisingas požiūris.

 

Komunikacijos planas ir apskritai viešieji ryšiai turi prasidėti nuo aiškių įvaizdžio tikslų ir strateginės krypties, o šie dalykai apibrėžiami prekės ženklo pozicionavimo stadijoje. Kitaip tariant, komunikacijos planas, iš esmės kalbantis apie žinutės siuntimo (messaging) stadiją, gimsta tik tada, kai turime pačią prekinio ženklo žinutę (message).  Pozicionavimo darbų rezultatai ir konkrečiai – pagrindinė prekinio ženklo žinutė – organiškai diktuoja būsimojo komunikacijos plano kontūrus. Šioje stadijoje mes jau žinome, į kurias auditorijas kreipsimės, kokiomis mintimis ir emocijomis sieksime užkrėsti. Dėl to galime drąsiai atsirinkti tinkamiausias – mūsų tikslus ir biudžetą atitinkančias – komunikacijos priemones.

 

Komunikacijos kanalai

Strateginio pozicionavimo rezultatai savaime diktuoja būsimojo komunikacijos plano kontūrus. Praktikoje šie dažniausiai apima 3-4 pagrindinius išorinės komunikacijos kanalus bei vidinės komunikacijos priemones. Įdomiausia tai, jog yra bent keli tiesioginės komunikacijos kanalai, kurie verslui praktiškai nieko nekainuoja, o jų efektyvumas gali gerokai viršyti nepigų darbą su išorinėmis reklamos medijomis. Tiek B2B, tiek B2C segmente Black Florence kviečia nenuvertinti ir maksimaliai išnaudoti tiesioginės komunikacijos galimybes, kurias turi numatyti kiekvienas pergalingas prekės ženklo komunikacijos planas.

 

Realybė – muddling through?

Retas atvejis, jog pasitvirtinus ilgalaikį komunikacijos planą, kiekviena jo raidė atitinka kasdienybės iššūkius. Ateitis visada pažeria netikėtumų bei poreikių komunikacijos plano adaptacijoms. Gebėjimas reaguoti į kintančią aplinką, turėtų būti vienas iš svarbesnių kriterijų renkantis komunikacijos plano kuratorius ir vykdytojus.

 

Tačiau ypač svarbu, kad kasdienybės rūpesčių sprendimas arba „kapanojimosi mokslas“, kaip tai vadina C.E.Lindblom, netaptų pretekstu apskritai neturėti žemėlapio ir komunikacijos plano. Tai būtų panašu į irklavimą iš visų jėgų nežinant, kurioje pusėje yra krantas.

 

Black Florence padeda savo klientams nepamesti kompaso ir nuosekliai įgyvendinti užsibrėžtus KPI.

 

Verslo komunikacija su 100% rezultatų garantija 

Black Florence mieste atsiskaitoma tik už tuos komunikacijos ėjimus, kurie yra sėkmingi ir duodantys rezultatą. Mes nesame standartinis komunikacijos paslaugų tiekėjas. Jūs tokio ir neieškote. Nes Jums ir nereikia, kad kas savaitę kepami pranešimai spaudai dūlėtų nepastebėti BNS pakampėse.

 

Geriau rečiau, bet stipriai. Geriau subtiliau, bet saugiai. Geriau ne tuščio puodo barškinimas, o strateginius tikslus išpildantis ir apgalvotas turinys, kurį įvertins ir žiniasklaida, ir skaitytojai. Susisiekime dabar.