PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Prekės ženklo firminis stilius – ne vaizdas, o jausmas

 

Prekės ženklo firminis stilius – vienas iš būtinųjų darbų, siekiant klientų ir pirkėjų simpatijos. Nuo jo priklauso, kodėl vienas to paties sektoriaus kompanijas įsimename iš pirmo žvilgsnio, o kitas pamirštame vos tik nusisukę ar išjungę naršyklės langą. Kad taip neatsitiktų, kiekvienas ženklas privalo kurti savąjį „gintarinio kambario efektą“: jausmą, kuomet kontakto su prekės ženklu akimirką patenki į visiškai autentišką, prielankumo emocijas keliančią keliančią aplinką.

 

Vizualinio identiteto kūrimas: kuo gintariniai kambariai skiriasi nuo „euroremonto“

 

Tačiau realybėje gintarinių kambarių nėra daug. O įmonių praktikoje vizualinio identiteto kūrimas dažnai kaip tik tampa betiksliu ir neatsiperkančiu užsiėmimu. Kartais net mėgstama pajuokauti, jog prastą rinkodaros specialistą atskirsi pagal tai, kaip dažnai jis siūlo kurti naują logotipą ar brandbooką. Kaipgi tuomet žinoti, kada įvaizdžio kūrimas yra protinga ir savalaikė investicija?

 

Vadovaukitės auksine taisykle: atnaujintas firminis stilius yra prasmingas tuomet ir tik tuomet, jei prieš atliktas bendrovės ar prekės ženklo strateginis pozicionavimas. Būtent pozicionavimas atsako į lemiamus bendrovės tapatybės klausimus: kas esate ir kokio vaizdinio siekiate tikslinių auditorijų mintyse? Kuo skiriatės ir kokią unikalią vertę siūlote? Kuo tikite ir už kokias vertybes stovite? Kokius emocinius pin kodus norite „suvesti” vartotojų mintyse? Tik atradus atsakymus į šiuos klausimus ir žinant, su kokia vėliava mėginsite užkariauti rinką, dizaineriui galima formuoti prasmingą užduotį. Ir vertinti jo darbus pagal aiškią ir nedviprasmišką apsibrėžtų kriterijų sistemą.

 

Priešingu atveju firminio stiliaus ieškojimai prilygs šaudymui į judantį taikinį užrištomis akimis. Geriausiu atveju galite tikėtis euro remonto efekto (bendrovės vizualinis identitetas nedarys gėdos), blogiausiu – rizikuosite savo verslo gerove.

 

Todėl netikėkite tais, kurie Jums pasakoja, kokį superinį logotipą ar brandbooką jiems sukūrė koks nors madingas pakvaišęs menininkas ar studentas. Logotipų, brandbook, firminio web ar pakuotės dizaino kūrimas nėra laisvasis menas. Pergalingas firminis stilius gimsta tuomet, kai vizualiniai prekės ženklo elementai patyrusio ir protaujančio dizainerio yra išvedami iš rimtos ir atsakingos prekinio ženklo strategijos. Būtent taip firminio stiliaus užduotys įgyvendinamos Black Florence.

 

Susisiekime, ir mes Jums pristatysime realius pavyzdžius, kaip gimsta pergalingų prekės ženklų firminis stilius. Taip pat pasidalinsime savo klientų kontaktais, kad galėtumėte gauti tiesioginius atsiliepimus.