PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

IT ir startuolių marketingas: kaip nepapulti į generikos spąstus?

 

Informacinių technologijų įmonės bei inovatyvūs startuoliai išdidžiai stovi naujosios pasaulio ekonomikos priešakyje. Tačiau startuolių marketingas, prekės ženklų kūrimas bei rinkodaros vystymas šiuose sektoriuose pasižymi unikaliomis grėsmėmis.

Kadangi daugelis žaidėjų veikia inovatyviuose sektoriuose, didelė dalis jų susigundo net ir savo prekės ženklo pavadinimą susieti su konkrečiu sektoriumi. Pavyzdžiui, absoliuti dauguma inovatyvius mokėjimų sprendimus siūlančių FinTech startuolių savo prekės ženklo pavadinime naudoja žodelį „pay“. Ir nors savaime tokia taktika nėra blogis, taip prarandama unikali proga diferencijuotis. Ne mažiau progų kūrybingam ir įsimintinam įvaizdžiui praleidžiama neskiriant dėmesio autentiškai išorinei komunikacijai. Tai yra simptominis bet kurio sektoriaus brandos klausimas.

 

Inovacija, generika, diferenciacija: kurioje stadijoje esate Jūs?

 

Pažvelkime į tai, ką mėgstame vadinti „skustuko dilema”. Pirmąjį skustuką barzdai sukūręs meistras išdidžiai sušunka „šiuo daiktu galėsite nusiskusti barzdą namuose“. Panašiai girtis savo „inovacija“ netrukus ima ir kiti skustukų gamintojai. Sektoriaus komunikacija iš „inovacijos“ stadijos pereina į „generikos“ stadiją, kurioje greitai ima darytis ankšta. Todėl gamintojai ima ieškoti tikros funkcinės ar vertybinės diferenciacijos: šiandien nei Gillette, nei Schick, nei Dollar Shave Club nemato jokios prasmės kalbėti apie tai, jog jų skustukai nuskuta barzdas… pozicionavimo ir diferenciacijos žaidimai neišvengiamai pereina į aukštesnį ir subtilesnį abstrakcijos lygmenį. Tokia sektoriaus komunikacijos evoliucija laukia ir daugumos IT bei startup sektorių.

 

Paradoksalu, bet IT ir startuolių marketingas šiandien ypač dažnai susiduria būtent su šia rizika: nors visi stengiasi atrodyti inovatyvūs, galiausiai daugelis atsimuša į gniuždančią „generikos“ sieną. Turint generinį įvaizdį, sėkmingą verslą sukurti įmanoma, tačiau marketingas bus vystomas sunkiuoju ir brangiuoju būdu.

 

Black Florence IT įmonėms ir interneto startuoliams padeda išsivaduoti iš „generikos“ stadijos ir pereiti į „diferenciacijos“ stadiją. Šioje stadijoje prekės ženklai bukai nebekartoja sektoriaus raktažodžių ir klišių, o susikuria išties prasmingą tapatybę, kuri leidžia dominuoti prieš konkurentus komunikacinėje erdvėje ir padeda už kiekvieną reklamai išleistą eurą gauti daugiau.

 

Daugiau apie IT ir startuolių marketingą skaitykite Black Florence straipsnyje „Verslo klasės“ žurnale.

 

Susisiekime, ir mes Jums pristatysime realius pavyzdžius, kaip Black Florence gimsta ir kaip komunikuoja pergalingi prekės ženklai IT ir startuolių sektoriuose. Taip pat pasidalinsime savo klientų kontaktų sąrašu, kad galėtumėte gauti jų tiesioginius atsiliepimus.