PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Pranešimai spaudai – ką daryti, kad jie duotų vertės

 

Pranešimas spaudai nelygu pranešimui spaudai. Jūs tai suprantate, todėl atėjote čia, ieškodami kokybės. Gyvename klasikinės reklamos žlugimo eroje – laikotarpiu, kada visuomenė įgyja imunitetą neišradingai verslo komunikacijai, o banalią savigyrą pasitinka su atmetimo reakcija.

Bet tai nereiškia, kad pranešimai spaudai – miręs žanras. Praktikoje susiduriame su atvejais, kada net ir vieno reklaminio straipsnio parengimas bei paviešinimas viename iš pagrindinių Lietuvos portalų mūsų klientams duoda ne tik žinomumo, apčiuopiamos reputacinės vertės, bet ir sukuria tiesioginį prekių ar paslaugų pardavimų antplūdį.

Nuo ko pradėti, kad pranešimas spaudai pasiektų savąjį tikslą? Visų pirma, reikia pasirinkti tinkamą straipsnio ir jo viešinimo pobūdį.

 

 

Reklaminiai straipsniai – parduokite neparduodami

Reklaminiais straipsniais vadiname tekstus, kurių talpinimas didžiųjų portalų rubrikose yra iš anksto suderinamas už tam tikrą įkainį. Tai, kad tekstas už priemoką saugiai pasirodys eteryje ir jame bus galima talpinti kokią tik nori informaciją, nuotraukas ar nuorodas, yra didžiulis pranašumas. Kartu tai – didžiulis įpareigojimas medžiagą parengti taip, kad skaitytojas:

  1. Susidomėtų antrašte ir ją paspaustų;
  2. Perskaitytų pirmą pastraipą;
  3. Negalėtų atsitraukti nuo teksto iki pat paskutinio taško;
  4. Susikurtų norimą įspūdį arba imtųsi veiksmų, kuriuos numatė užsakovas.

Reklaminiai straipsniai – tai žanras, kuriame žurnalistika paklūsta prekės ženklo įvaizdžio strategijai, o kai kuriais atvejais – ir tiesioginio pardavimo tekstų rengimo technikomis. Susisiekite ir susipažinkite su mūsų klientų sėkmės istorijomis, pasiektomis pasitelkiant užsakomojo pobūdžio straipsnius didžiuosiuose Lietuvos portaluose.

 

Organiniai pranešimai spaudai – darbas su skaitytojų mintimis

Ne visoms verslo šakoms ir ne visose situacijose užsakomieji straipsniai yra geriausia išeitis. Kartais norimą žinią kur kas parankiau suformuluoti ir pranešti visuomenei organiniu būdu. Tokiais atvejais žurnalistams pristatoma naujiena arba aktualija, kurią jie ištransliuoja patys, be papildomos priemokos už teksto talpinimą.

Šis metodas pasiteisina tada, kada prekinis ženklas iš tiesų turi ir gali pasidalinti naujiena, kuri yra neegocentrinė, t.y. socialiai reikšminga ir aktuali didesniam ratui skaitytojų. Tiesa, publikuojant tokio tipo nereklaminius tekstus, galioja ta pati aksioma: svarbu ne tai, ką norime pasakyti, o tai, ką perskaitys, pajaus ir pagalvos mūsų auditorija. Generuoti idėjas organiniškai viešinamoms naujienoms, kurti ir platinti straipsnius BNS bei naujienų portalams bei sudominti žurnalistus unikaliu turiniu savo klientams padeda Black Florence.

Susisiekite, ir mes pasidalinsime pavyzdžiais, kaip klientų žinutės organiniu būdu nugula portalų puslapiuose bei pasitarnauja ne tik prekės ženklo įvaizdžiui, bet ir tiesioginiams pardavimams.