Tvarumo komunikacija
Tvarumo komunikacija – pavojingas slalomas tarp ledkalnių. Su Black Florence plauksite saugiai. Tačiau iš pradžių – apie ledkalnius.
Gerų intencijų vedini verslai pamažu pertvarko savo verslo modelius siekdami prisidėti prie aplinkosaugos ir klimato tikslų. Tačiau, vos apie tai prabilę, susiduria su iššūkiais:
a) Konkurentai užsiima „Greenwashingu” – agresyviai platina melagingą informaciją apie savo tvarumo iniciatyvas ir pasiekimus. Palyginus su klaidinančiais ir romantizuotais klientų teiginiais, Jūsų iniciatyvos nublanksta. Nors darote daugiau nei kiti, Jūsų tikslinei auditorijai sudaromas įspūdis, kad nedarote beveik nieko.
b) Jūs patys konkurentų ar pionieriškai nusiteikusių tvarumo „ekspertų” esate apkaltinami „Greenwashingu”. Įprasta šios kritikos forma atrodo taip: „Jūs kalbate apie X, tačiau pasižiūrėkite į savo verslo poveikį srityse Y ir Z“. Nors tokia kritika paralyžiuoja iniciatyvumą, iš tvarumo triukšmo gyvenantiems komentatoriams ji yra labai patogi. Abstraktus tobulumo standartas žudo realią (palaipsninę) pažangą.
c) 2024 m. Europos Komisijos direktyva numato griežtas bausmes įmonėms, kurių tvarumo komunikacija pasirodys nepagrįsta. Lieka daugybė klaustukų dėl to, kaip ši direktyva bus taikoma ir interpretuojama praktikoje.
Geriau nedaryti nieko? Dėl šių aplinkybių vis dažniau pastebimas verslų atsitraukimas, apibūdinamas „Greenhushing” terminu („žaliasis nutylėjimas”). Kitaip tariant, jei verslas ir imasi tvarumo priemonių, apie jas nuspendžiama iš vis nekalbėti…Tai nėra teisingas kelias.
Svarbu suvokti, jog profesionaliai sukalibruota tvarumo komunikacija ne tik tarnauja Jūsų verslo įvaizdžiui, bet ir įkvepia Jūsų auditorijas (B2B ar B2C) perimti tvarumo estafetę. Tikrasis tvarumas privalo būti „užkrečiamas”.
Būtent tvarumo atsakomybės pasidalinimas dažnai tampa pergalingos tvarumo strategijos išeities tašku. Žmonės pavargsta nuo verslų, kurie užsiima nuolatine tvarumo savigyra. Žmonės patys nori veikti ir mažais ar dideliais darbais prisidėti prie pasaulio išgelbėjimo. Jūsų verslas ir Jūsų komunikacija galėti padėti jiems tapti tvarumo herojais!
Kreipkitės. Ir mes Jums padėsime susikurti pergalingą ir saugią tvarumo komunikacijos strategiją.
Daugiau šia tema skaitykite mūsų straipsnius žurnale The Branding Journal:
Why Sustainable Brands Should Embrace Hierophanic Marketing
Sustainability as the ‘Modern Sacred’: Restoring Marketing to the Position of Power
Džiaugiamės galėję prisidėti prie svarbiausio kultūrinio reiškinio Lietuvoje – Lietuvos šimtmečio dainų šventės koncepcijos kūrimo. Ne atsitiktinai šimtametę šventės tradiciją susiejome su tvarumo tematika, o pagrindine jos žinute tapo perfrazuoti legendinės Juozo Gudavičiaus dainos “Kur giria žaliuoja” žodžiai – KAD GIRIA ŽALIUOTŲ.