PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Firminis stilius – pozicionavimo vaikas

Firminis stilius – vienas svarbiausių darbų, siekiant klientų ir pirkėjų dėmesio. Būtent firminio stiliaus kūrimas iš dalies nulemia tai, kodėl vienas to paties sektoriaus kompanijas įsimename ir pamėgstame iš pirmo žvilgsnio, o kitas pamirštame vos tik nusisukę ar išjungę naršyklės langą. Pergalingas įvaizdžio kūrimas sukuria gintarinio kambario efektą – atsidūręs prekės ženklo namuose, patenki į visiškai autentišką ir pozityvius jausmus keliančią aplinką.

 

Firminio stiliaus kūrimas: kuo gintariniai kambariai skiriasi nuo „euroremonto“

 

Kita vertus, firminio stiliaus kūrimas dažnai tampa visiškai betiksliu ir neatsiperkančiu užsiėmimu. Kartais net mėgstama pajuokauti, jog prastą rinkodaros specialistą atskirsi pagal tai, kaip dažnai jis siūlo kurti naują logotipą ar brandbooką. Kaipgi tuomet žinoti, kada įvaizdžio kūrimas yra protinga ir savalaikė investicija?

 

Vadovaukitės auksine taisykle: atnaujintas firminis stilius yra prasmingas tuomet ir tik tuomet, jei prieš tai atlikote savo bendrovės ar prekės ženklo strateginį pozicionavimą. Būtent pozicionavimas atsako į lemiamus bendrovės tapatybės klausimus: kas esate ir kuo siekiate būti tikslinių auditorijų mintyse? Kuo skiriatės ir kokią unikalią vertę siūlote? Kuo tikite ir už kokias vertybes stovite? Kokius emocinius kodus norite „paspausti” vartotojų mintyse? Tik atradus atsakymus į šiuos klausimus ir žinant, su kokia vėliava mėginsite užkariauti rinką, dizaineriui galima formuoti prasmingą užduotį. Iš vertinti jo darbus pagal aiškią ir nedviprasmišką apsibrėžtų kriterijų sistemą.

 

Ir priešingai, jeigu firminis stilius kuriamas be marketingo strategijos, dizainerio darbas prilygs šaudymui į judantį taikinį užrištomis akimis. Geriausiu atveju galite tikėtis euro remonto efekto (bendrovės vizualinis identitetas nedarys gėdos), o blogiausiu –  rizikuosite savo verslo gerove.

 

 

Unikalus firminis stilius

 

Visais atvejais firminio stiliaus kūrimas chronologiškai seka po strateginio pozicionavimų darbų. Iš pradžių atrandame analitiškai pagrįstus atsakymus, kuo sieksime būti klientų mintyse (pirmaisiais trim atvejais pasitvirtinome ir naujus unikalius prekės ženklų pavadinimus), o po to šiuos atsakymus įkūnijame logotipuose, išsamiose stiliaus knygose, fotosesijose bei naujose interneto svetainėse. Taip turi atrodyti protingas įvaizdžio kūrimas.

 

Netikėkite tais, kurie Jums pasakoja, kokį superinį logotipą ar brandbooką jiems sukūrė koks nors madingas pakvaišęs menininkas ar studentas. Logotipų kūrimas bei firminio stiliaus rengimas nėra laisvasis menas. Pergalingas firminis stilius gimsta tuomet, kai vizualiniai prekės ženklo elementai patyrusio ir protaujančio dizainerio yra išvedami iš rimtos ir atsakingos prekinio ženklo strategijos. Būtent taip firminio stiliaus užduotys įgyvendinamos Black Florence.

 

Firminis stilius

 

Plačiau apie požiūrį į ženklodaros ir logotipo santykį žr. mūsų straipsnį Verslo klasėje:

Valstybių ženklodara: kodėl nesiseka Lietuvai?